Trener biegania – pomogę Ci w osiągnięciu Twoich biegowych celów.

Jeśli marzysz o poprawie swoich wyników biegowych, przygotowaniu do zawodów lub po prostu chcesz zacząć biegać z głową, profesjonalny trener biegania może być rozwiązaniem, którego szukasz. Dowiedz się, dlaczego warto zaufać ekspertowi, który pomoże Ci osiągnąć cele i cieszyć się bieganiem na zupełnie nowym poziomie.

Trener biegania

Dlaczego warto skorzystać z usług trenera biegania?

  1. Indywidualne podejście – Każdy biegacz jest inny, dlatego dobry trener dostosowuje plan treningowy do Twoich potrzeb, możliwości i celów. Niezależnie od tego, czy chcesz pobić rekord życiowy na 5 km, ukończyć maraton, czy przygotować się do testów sprawnościowych, otrzymasz spersonalizowany program treningowy.
  2. Gwarancja sukcesu – Profesjonalny trener biegania bierze odpowiedzialność za Twoje postępy. Regularna analiza wyników i weryfikacja treningów pozwala na bieżące dostosowanie planu do Twojej kondycji i celów. W przypadku braku rezultatów możesz liczyć na zwrot kosztów współpracy.
  3. Wsparcie mentalne i techniczne – Bieganie to nie tylko wysiłek fizyczny, ale także odpowiednie nastawienie psychiczne. Trener pomoże Ci uwierzyć w swoje możliwości i nauczy technik biegowych, które zwiększą efektywność Twojego treningu.

W treningu do których dystansów mogę Ci pomóc jako trener?

Mam doświadczenie w treningu zarówno na 800m na bieżni lekkoatletycznej jak i 100 kilometrów po asfalcie ale też na stadionie 🙂

 

Czy mogę pomóc w przygotowaniach do zaliczeń np. beep test?

Tak. Obecnie trenuję zawodników zarówno chcących dostać się do Straży Pożarnej czy też wojskowych pragnących zaliczyć testy z WF.

Wszystkie te testy są pochodną wydolności organizmu nad którą pracujemy. Nie mniej jednak trening jest ukierunkowany dokładnie pod konkretny cel!

Jak wygląda współpraca z trenerem biegania?

  • Plan treningowy dopasowany do Ciebie – Co tydzień otrzymujesz szczegółowy harmonogram ćwiczeń uwzględniający Twój poziom zaawansowania oraz cel. Wszystko jest konsultowane online lub osobiście (np. w Warszawie).
  • Stały kontakt – Możesz liczyć na wsparcie trenera przez Skype, Messenger lub e-mail w razie potrzeby szybkiej korekty planu.
  • Elastyczność – Treningi są dostosowane do Twojego trybu życia – pracy, rodziny czy innych obowiązków.

Jak wybrać najlepszego trenera biegania?

Przy wyborze trenera warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów:

  • Doświadczenie i wyniki własne – Trener powinien być aktywnym biegaczem z udokumentowanymi sukcesami na różnych dystansach. Jeśli ktoś nie osiąga swoich celów, trudno oczekiwać, że pomoże Ci osiągnąć Twoje.
  • Sukcesy podopiecznych – Sprawdź, czy trener ma doświadczenie w prowadzeniu innych zawodników i czy jego metody przynoszą efekty.
  • Unikanie kontuzji – Dobry trener wie, jak zaplanować treningi tak, aby minimalizować ryzyko urazów.

Co jest konieczne z Twojej strony?

  • Powinieneś/powinnaś mieć cel do którego będziemy wspólnie dążyć. Może to być np. nowy rekord życiowy lub ukończenie maratonu, najlepiej coś co jest mierzalne.
  • Powinieneś/powinnaś dysponować czasem na trening. Minimum to 3 jednostki treningowe w tygodniu a najlepiej 6. Do tego oczywiście można dochodzić stopniowo.
  • Powinieneś/powinnaś być zaangażowany/a – chyba nie muszę tłumaczyć, bez tego szkoda mojego i Twojego czasu.
  • Musisz mieć wiarę w swój sukces. Nastawienie mentalne jest często niedoceniane a to jedna z głównych składowych w drodze do celu.

Jak to wygląda?

  1. Analiza dotychczasowego treningu biegowego
  2. Zindywidualizowany i dopasowany do Twoich możliwości i codziennego życia plan treningowy
  3. Bieżący monitoring oraz analiza postępów
  4. Ustawianie stref tętna
  5. Planowanie kalendarza biegowego
  6. Wsparcie i porady dotyczące prewencji kontuzji
  7. Porady w zakresie higieny około treningowej
  8. Możliwość nieograniczonego kontaktu z trenerem przez komunikatory/e-mail
  9. Porady w zakresie suplementacji, doboru sprzętu, żywienia, taktyki przed zawodami.

Dostajesz ode mnie co tydzień plan treningowy dopasowany do uzgodnionego celu i Twoich możliwości.

Co tydzień weryfikuję wykonany trening, kontroluję postępy oraz omawiamy wszystko dokonując ewentualnych korekt.

Konsultujemy się przez messenger/e-mail (w zależności od preferencji).

Jeśli jesteś z Warszawy pojawiają się dodatkowe możliwości 🙂 – (pt. wspólne treningi)
Zawsze możesz się ze mną skontaktować jeśli coś wymaga szybkiej zmiany/dostosowania do sytuacji.

Miesięczny koszt opieki trenerskiej

Opieka trenerska to koszt 350 zł (współpraca minimum 6 miesięcy)

Często zadawane pytania (FAQ):

1. Co jeśli obciążenia treningowe będą zbyt duże dla mnie?

Bez obaw. Trening jest dopasowany do Twoich możliwości i na bieżąco ze mną konsultowany. Pamiętaj że mi w takim samym stopniu jak Tobie zależy by osiągnąć cel.

2. Co jeśli kompletnie nie wiem nic na temat biegania?

Poziom przekazywanej wiedzy jest dostosowany zatem nie musisz się obawiać. Jeśli coś będzie niezrozumiałe to wszystko wytłumaczę.

3. Co jeśli dopadnie mnie np. kontuzja?

Bądź optymistą 🙂 – nie zakładaj, że będzie źle. Nastaw się pozytywnie i uwierz w sukces. Musisz oczywiście pamiętać o słuchaniu swojego organizmu i sygnalizować mi stany związane np. z przemęczeniem, drobnymi urazami itp.

Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić czas na zawodach, przygotować się do testów sprawnościowych czy po prostu czerpać radość z biegania – skontaktuj się i zaplanujmy to wspólnie:

kontakt@szybkiebieganie.pl

 

Trener biegania Warszawa

Trener biegowy w Warszawie

Trening biegania Warszawa