Trener biegania – który bierze odpowiedzialność za swoją pracę!

 

Dariusz Nożyński trener biegania

Trener biegania, trener biegowy

W treningu do których dystansów mogę Ci pomóc jako trener biegowy?

Od 5 do 100 kilometrów. Na tych dystansach sam biegam i mam największe doświadczenie.

Czy mogę pomóc w przygotowaniach do zaliczeń np. beep test?

Tak. Obecnie trenuję zawodników zarówno chcących dostać się do Straży Pożarnej czy też wojskowych pragnących zaliczyć testy z WF. Wszystkie te testy są pochodną wydolności organizmu nad którą pracujemy. Nie mniej jednak trening jest ukierunkowany dokładnie pod konkretny cel!

Co jest konieczne z Twojej strony?

  • Powinieneś/powinnaś mieć cel do którego będziemy wspólnie dążyć. Może to być np. nowy rekord życiowy lub ukończenie maratonu, najlepiej coś co jest mierzalne.
  • Powinieneś/powinnaś dysponować czasem na trening. Minimum to 3 jednostki treningowe w tygodniu a najlepiej 6. Do tego oczywiście można dochodzić stopniowo.
  • Powinieneś/powinnaś być zaangażowany/a – chyba nie muszę tłumaczyć, bez tego szkoda mojego i Twojego czasu.
  • Musisz mieć wiarę w swój sukces. Nastawienie mentalne jest często niedoceniane a to jedna z głównych składowych w drodze do celu.

Jak to wygląda?

Dostajesz ode mnie co tydzień plan treningowy dopasowany do uzgodnionego celu i Twoich możliwości. Wszystko z gwarancją sukcesu. Co tydzień weryfikuję wykonany trening, kontroluję postępy oraz omawiamy wszystko dokonując ewentualnych korekt. Konsultujemy się przez Skype/messenger/e-mail (w zależności od preferencji). Jeśli jesteś z Warszawy pojawiają się dodatkowe możliwości 🙂 – (pt. trener osobisty)
Zawsze możesz się ze mną skontaktować jeśli coś wymaga szybkiej zmiany/dostosowania do sytuacji.

Co powinieneś rozważyć wybierając osobę – Trener Biegania?

  • Jeśli trener ma poprowadzić Cię do życiówek, przeanalizuj, jak to wygląda u niego. Jeśli ktoś sam nie osiąga swoich celów/życiówek to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że zaprowadzi Ciebie w to samo miejsce.  Nie testuj tego – to jest sprawdzone – szkoda Twojego czasu.
  • Przeanalizuj, jak wygląda u Twojego przyszłego trenera temat kontuzji. Jeśli bez przerwy trapią go kontuzje, jest duża szansa, że zaprowadzi Ciebie w to samo miejsce.
  • Trening to jedno a przygotowanie formy na konkretną imprezę sportową to drugie. Przeanalizuj, jak wyglądają starty w zawodach Twojego przyszłego trenera. Jeśli tej osobie „wychodzi” bieg czasami lub rzadziej 🙂 to tak naprawdę On nad tym nie panuje. To okoliczności decydują o tym czy się uda a nie on sam. W budowaniu formy konieczna jest skuteczność, powtarzalność i przede wszystkim umiejętność wskazania czynnika który o tym decyduje.
  • Jeśli pracujesz, masz rodzinę, dzieci to z większym prawdopodobieństwem zrozumie Twój układ trener, który jest w podobnej sytuacji. Osoba który nigdy nie pracowała np. na etacie nie jest sobie w stanie w praktyce tego wyobrazić.
  • Wybierz trenera osiągającego dużo lepsze wyniki od Ciebie. Nie chodzi tutaj jednak o bezwzględny czas na danym dystansie a o progres. Dla przykładu – jeśli ktoś ma rekord życiowy w maratonie 2h30min, rekord pobiegł 3 lata temu a ostatnio biega maratony po 2h 40min to taki trener niekoniecznie jest dobrym wyborem dla Ciebie. Współpracuj z ludźmi, którzy odnoszą sukcesy, a też będziesz je odnosił/a!
  • Uważaj na trenerów, którzy sami mają swojego trenera – jeśli ktoś siebie nie trenuje to nawet jak osiąga dobre wyniki to pod kątem strategii treningowej mogą one nie być jego zasługą!
  • Przeanalizuj osiągnięcia Twojego przyszłego trenera w trenowaniu innych zawodników. Czy na tym polu ta osoba ma jakieś sukcesy czy będziesz królikiem doświadczalnym. Miej na uwadze, że biegacza/biegaczkę, która mało biegał/a do poprawy wyników doprowadzi nawet niezbyt wyszukany trening. Wartością trenera jest, gdy zawodnik ze sporym doświadczeniem pod okiem tegoż trenera nadal poprawia swoje życiówki.

Dlaczego ze mną?

W sumie to jest najważniejsze pytanie, na które musisz sobie odpowiedzieć, ale ja nie chcę tego robić za Ciebie 🙂 Sam/a musisz przeanalizować „za” i „przeciw” i powinieneś/powinnaś być co do tego przekonany/a. Materiał o tym jak wygląda mój progres w zdobywaniu kolejnych życiówek, stawianiu sobie nowych wyzwań i ich rezultaty znajdziesz na blogu. Moje wyniki i droga do kolejnych rekordów życiowych: https://szybkiebieganie.pl/wyniki-sportowe/
Wiadomo, że nikt Ci tyle nie da, ile inni mogą obiecać 🙂 ale ja biorę odpowiedzialność za skuteczność rozpisanego przeze mnie treningu.

Miesięczny koszt

Opieka trenerska to koszt 350 zł (współpraca min 6 miesięcy)

Często zadawane pytania (FAQ):

1. Co jeśli obciążenia treningowe będą zbyt duże dla mnie?

Bez obaw. Trening jest dopasowany do Twoich możliwości i na bieżąco ze mną konsultowany. Pamiętaj że mi w takim samym stopniu jak Tobie zależy by osiągnąć cel.

2. Jakie są warunki „GWARANCJI”?

a. Minimalny okres treningu pod moją opieką to 6 miesięcy. Przy krótszym treningu po prostu nie mogę Ci zagwarantować sukcesu.
b. Maksymalna ilość opuszczonych treningów to 10%. Tu niestety nie ma cudów, nie trenujesz=nie zbliżasz się do sukcesu.
c. Realizacja rozpisanego przeze mnie treningu i uzgadnianie wszelkich startów w zawodach.
d. Jeśli nie osiągniesz zakładanego celu w ciągu 8 miesięcy od rozpoczęcia współpracy – dostajesz zwrot opłat.

3. Co jeśli dopadnie mnie np. kontuzja?

Bądź optymistą 🙂 – nie zakładaj że będzie źle. Nastaw się pozytywnie i uwierz w sukces. Musisz oczywiście pamiętać o słuchaniu swojego organizmu i sygnalizować mi stany związane np. z przemęczeniem, drobnymi urazami itp. To jest opieka trenerska i konsultacje są immanentną cechą tej współpracy.

 

Masz pytania, pytaj: kontakt@szybkiebieganie.pl

 

Trener biegania Warszawa

Trener biegowy w Warszawie

Trening biegania Warszawa